Warning: file_put_contents(../_logs/20200604_021521-CCBot/2.0.txt): failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/kilobit/public_html/webranking.pl/public_html/admin/savelogs.php on line 36
Ranking Słuchawki maj 2020 - WebRanking.pl
» Słuchawki

Słuchawki

» Ranking popularności z dnia 31-05-2020

Na skróty: Porównanie Top 3 | Ranking Top 20 | Cechy szczególne | Jak wybrać? | Kupony rabatowe

W kategorii Słuchawki największą popularnością cieszą się produkty firmy Superlux (udział 26,2%). Na kolejnych miejscach znalazły się firmy: Audio-Technica (10,8%) oraz Creative (10,8%). Średnia cena najpopularniejszych 20 produktów wynosi 1110 złotych.

Najpopularniejszy produkt to Audeze Audeze LCD-4 Czarno-brązowy i kosztuje średnio 19555 zł. Jeśli nasz budżet jest istotny to najmniej zapłacimy za SoundMagic PL13+ czarne 55 zł (19. miejsce w rankingu popularności). Najdroższy jest z kolei Audeze Audeze LCD-4 Czarno-brązowy w średniej cenie 17999 zł (1. miejsce w rankingu). Natomiast w największej liczbie sklepów (10) jest oferowany Superlux HD681 Czarno-czerwone w cenie ok. 79 zł.

Cechy szczególne

Kupując słuchawki bierzmy pod uwagę:

  • Rodzaj - Słuchawki dokanałowe - zazwyczaj mniejsze od zwykłych słuchawek, wkłada się je wprost do kanału usznego, Słuchawki douszne - niewielkie słuchawki otwarte, Słuchawki nauszne - największe z wymienionych, zakrywają całą powierzchnię małżowiny usznej.
  • Typ - Słuchawki otwarte - zazwyczaj oferują lepszą jakość dźwięku, jednak gorzej izolują od szumu otoczenia, Słuchawki zamknięte - ściśle przylegają do ucha i odgradzają od dźwięków z zewnątrz, Słuchawki półotwarte - sprzęt wyższej klasy, łączy zalety słuchawek otwartych i zamkniętych, zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku przy jednoczesnej wentylacji uszu, Słuchawki w systemie 5.1 i 7.1 - przeznaczone do oglądania filmów i grania w gry, dają efekt przestrzennego dźwięku,
  • Częstotliwość min. - Częstotliwość, od której słuchawki zaczynają odtwarzać dźwięk z nieznacznymi zniekształceniami. Standardowe słuchawki zazwyczaj pokrywają zakres od 20 do 20 000 Hz.
  • Mikrofon - Mikrofon w słuchawkach przyda się przy wideokonferencjach lub grze w grę sieciową.
  • Dodatkowe funkcje i cechy - Pozwala określić inne interesujące nas właściwości sprzętu.
  • Impedancja - Im większą impedancję mają słuchawki, tym więcej mocy potrzebuj,ą aby przy odbiorze uzyskana była taka sama głośność. Do urządzeń przenośnych przeznaczone są słuchawki o niskiej impedancji (do 32 Ohm), dla sprzętu domowego można zastosować słuchawki o impedancji powyżej 32 Ohm. Słuchawki do profesjonalnego zastosowania mają zwykle wysoką impedancję (np. 300 Ohm). Wyższa impedancja daje lepszą jakość dźwięku.
  • Częstotliwość max. - Częstotliwość, do której słuchawki odtwarzają dźwięk z nieznacznymi zniekształceniami. Standardowe słuchawki zazwyczaj pokrywają zakres od 20 do 20 000 Hz.
  • Długość przewodu - Zbyt krótki kabel może ograniczać nasze pole ruchu, zaś zbyt długi - niepotrzebnie się plątać. Alternatywą dla słuchawek z przewodem, są słuchawki bezprzewodowe.

Porównanie TOP 3

TOP 1

NazwaAudeze Audeze LCD-4 Czarno-brązowyJabra Elite Sport czarne Creative Aurvana Live czarne (EG-AC1F-01-W)
Audeze Audeze LCD-4 Czarno-brązowyJabra Elite Sport czarne Creative Aurvana Live czarne (EG-AC1F-01-W)
ProducentAudezeJabraCreative
Rodzajnausznedousznenauszne
Typotwartezamknięte
Częstotliwość min.5 Hz20 Hz10 Hz
Częstotliwość max.50000 Hz20000 Hz30000 Hz
Czułość100 Db105 dB
Moc maks15W
Zniekształcenia<1%
Impedancja200 Ohm32 Ohm
Długość przewodu2,5 m1,2 m
Mikrofonnietaktak
Kolorczarno-brązowyczarnyczarny
Przeznaczenienie dotyczy
Średnia cena19555 zł796 zł274 zł

Słuchawki - ranking 2020

Wybór nie jest łatwy, dlatego staramy się dostarczyć Państwu jak najwięcej informacji.

LpFotoModelProducentTypCzęstotliwość
max.
Częstotliwość
min.
Średnia cena
[zł]
Sklepy
1Audeze Audeze LCD-4 Czarno-brązowyAudezeotwarte50000 Hz5 Hz19555
2Jabra Elite Sport czarne Jabra20000 Hz20 Hz796
3Creative Aurvana Live czarne (EG-AC1F-01-W)Creativezamknięte30000 Hz10 Hz274
4Arkas XX.Y Jello BH-580 zieloneArkaszamknięte bezprzewodowe20000 Hz20 Hz159
5SoundMagic ES19 czarneSoundMagic79
6Superlux HD669 czarneSuperluxzamknięte30000 Hz10 Hz134
7Superlux HD330 czarneSuperluxpółotwarte30000 Hz10 Hz134
8Superlux HD681 Czarno-czerwoneSuperluxpółotwarte30000 Hz10 Hz107
9Sennheiser RS 120 II czarne (504779 RS 120 II)Sennheiserotwarte bezprzewodowe380
10Audio-Technica ATH-M30X czarneAudio-Technicazamknięte294
11Sony MDR-XB50APB czarneSonySłuchawki - złącze 3,5 mm154
12Xiaomi Bluetooth czarneXiaomiBluetooth 4.1129
13Skullcandy Xtplyo In-Ear Mic zielone (S2WIHX-450)Skullcandy179
14Thomson WHP 3311 białeThomsonbezprzewodowe239
15Sennheiser HD 2.30 G czarneSennheiserNauszne258
16Sennheiser HDR 175 czarneSennheiserzamkniętebezprzewodowe599
17Panasonic RP-BTS30E-K czarnePanasonicbezprzewodowe224
18SoundMagic ES19 białe (ES19S)SoundMagic79
19SoundMagic PL13+ czarneSoundMagiczamknięte55
20RHA MA600 czarneRHAzamknięte269

Jak wybrać?

Największą popularnością na ulicach cieszą się modele douszne, przeważnie dodawane w komplecie z telefonem. Wymiana słuchawek na nieco lepszy model sprawi iż jakość dźwięku stanie się zachwycająca. Jak wybrać słuchawki do przenośnego sprzętu, które zapewnią świetną jakość dźwięku a jednocześnie nie zrujnują naszego portfela?

Po pierwsze musimy zastanowić się ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt. Cena jak zwykle jest wykładnikiem jakości, i za nieco większą kwotę możemy uzyskać znaczący przeskok jakościowy – zwłaszcza jeśli chodzi o kwoty do stu złotych. Musimy także uświadomić sobie iż słuchanie muzyki na słuchawkach za przysłowiowe „pięć złotych” nie da nam nawet minimalnego pojęcia o tym co artysta starał się przekazać w swoich utworach. Pasmo przenoszenia takiego sprzętu jest ograniczone do średnich i wysokich częstotliwości, dlatego nie usłyszymy wielu instrumentów.

Jeśli chodzi o słuchawki douszne i dokanałowe, za kwotę zbliżoną do pięćdziesięciu złotych uzyskamy słuchawki które nie będą przynajmniej raniły naszych uszu zniekształconymi wokalami. Zdecydujmy się na sprzęt renomowanego producenta – nawet najtańsze modele będą zbudowane o wiele solidniej niż sprzęt no name. Słuchawki znanych producentów są także bardziej opłacalne – nie psują się tak często jak pozostałe.

Niewiele osób kupuje słuchawki używane, pomimo tego że taki sprzęt gwarantuje iż nie ma wad fabrycznych, jest tańszy i oferuje lepszą jakość dźwięku za niższą cenę. Jeśli kupimy słuchawki używane, nie musimy czekać aż w pełni ujawnią swoje możliwości muzyczne po wygrzaniu.

Pamiętajmy iż charakterystyka brzmieniowa słuchawek zmienia się z czasem, ale w niskim poziomie cenowym nie jest to aż tak bardzo wyraźne. Osoby które uzbierały nieco większą kwotę na słuchawki, mogą już przebierać w ofertach producentów i modelach. Również w klasie do dwustu złotych słuchawki douszne będą lepszym wyborem niż te z pałąkiem.

Bardzo ciekawe modele to słuchawki dokanałowe – oferują bowiem możliwość odcięcia się od dźwięków otoczenia. Takie wytłumienie pozwala na cichsze odtwarzanie dźwięków. Klasyczne modele douszne w tej cenie mogą zaoferować wiele. Pomimo małych membran, słuchawki do dwustu złotych mogą zaoferować głęboko schodzący bas i pozwalają na odseparowanie poszczególnych instrumentów. Słuchawki w tym przedziale cenowym, które posiadają pałąk będą oferowały gorszą jakość pomimo większych przetworników – bowiem ich konstrukcja wymusi oszczędność producenta na tym elemencie. Osoby które zakupią sobie lepsze słuchawki, a dotychczas były przyzwyczajone do słuchania nagrań mp3 w niskiej jakości będą z pewnością niemile zaskoczone – lepsza jakość słuchawek podkreśla każdą niedoskonałość dźwięku. Należy wtedy zainwestować w nagrania lepszej jakości – najlepiej w formacie flak lub po prostu słuchać muzyki z płyt CD. Zakup lepszych słuchawek zmusił niejedną osobę do usunięcia dużej części swoich nagrań. Osoby które posmakowały już dźwięku dobrej jakości – a pamiętajmy iż słuchawki to o wiele tańsze rozwiązanie niż zestawy stacjonarne – będą poszukiwały czegoś co w pełni zaspokoi ich potrzeby muzyczne.

Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o słuchawki powyżej czterystu złotych są słuchawki z pałąkiem. Wśród oferty renomowanych producentów znajdziemy ogromny wybór słuchawek wysokiej jakości. Ponieważ wydatek jest już o wiele większy, a słuchawki tego typu kupuje się raz na kilka lat, najlepiej wyrobić sobie opinie o sprzęcie na podstawie własnych wrażeń słuchowych, a nie czytając opinie w Internecie. Czytając opinie innych ludzi w sieci pamiętajmy o właściwym dystansie, a dyskusja w sieci może charakteryzować się zbyt dużym poziomem emocji.

Słuchawki nauszne zasadniczo dzielą się na zamknięte i otwarte. Słuchawki otwarte to większość modeli na rynku – zwykło się mawiać iż oferują bardziej wyraźną scenę od zamkniętych. Nie zapewniają izolacji z zewnątrz, a dźwięk który wydobywa się podczas odsłuchu, może przeszkadzać innym osobom w pomieszczeniu. Słuchawki zamknięte są nieco mniej wygodne gdyż bardziej uciskają głowę – z drugiej strony nikomu w pomieszczeniu nie będzie przeszkadzał dźwięk wydostający się spod nauszników. Jeśli mówimy o sprzęcie renomowanych producentów, różnice w jakości dźwięku będą wyczuwalne jedynie przez osoby które mają "wyrobione uszy" i są zasadniczo niewykrywalne przez przeciętnego użytkownika. Przeskok jakościowy w porównaniu do słuchawek dousznych jest bardzo duży. Wiele modeli w kwocie około pięciuset złotych może po podłączeniu do dobrego wzmacniacza słuchawkowego rywalizować z kilkukrotnie droższymi kolumnami stereo.

(a:7, s:30, t:0,01, v:3105-0511)