Warning: file_put_contents(../_logs/20201128_090653-CCBot/2.0.txt): failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/kilobit/public_html/webranking.pl/public_html/admin/savelogs.php on line 36
Ranking Wózki dziecięce listopad 2020 - WebRanking.pl
» Wózki dziecięce

Wózki dziecięce

» Ranking popularności z dnia 28-11-2020

Na skróty: Porównanie Top 3 | Ranking Top 20 | Cechy szczególne | Jak wybrać?

W kategorii Wózki dziecięce największą popularnością cieszą się produkty firmy Baby Jogger (udział 29,8%). Na kolejnych miejscach znalazły się firmy: Quinny (14%) oraz Joie (10,5%). Średnia cena najpopularniejszych 20 produktów wynosi 1074 złotych.

Najpopularniejszy produkt to KinderKraft Moov 3w1 Grey i kosztuje średnio 983 zł. Jeśli nasz budżet jest istotny to najmniej zapłacimy za Britax AFFINITY 2 Flame Red 306 zł (4. miejsce w rankingu popularności). Najdroższy jest z kolei Quinny Moodd BLACK DEVOTION w średniej cenie 3087 zł (17. miejsce w rankingu). Natomiast w największej liczbie sklepów (11) jest oferowany Baby Jogger City Elite BLACK w cenie ok. 1529 zł.

Cechy szczególne

Kupując wózki dziecięce zwracajmy uwagę na:

  • Rodzaj - Zamontowana w głębokim wózku gondola umożliwia komfortowe przewożenie dziecka w pozycji leżącej. Wózki tego typu mają zazwyczaj mocne koła i stelaż, są dość ciężkie. Spacerówka to wózek przeznaczony dla dziecka w wieku od kilku miesięcy do nawet 2 lat. Zapewnia komfortową jazdę w pozycji siedzącej, jest dość lekka, często składana. Wózki uniwersalne mają wymienne części, które pozwalają zamienić je w spacerówkę lub wózek głęboki. Podwójne wózki są przeznaczone dla bliźniąt.
  • Skrętne koła - Skrętność kół pozwala na szybkie wykonywanie manewrów wózkiem. Warto jednak zadbać o to, aby wózek posiadał również specjalną blokadę, dzięki której w razie potrzeby zablokujemy kółka.
  • Liczba kół - Wózki z trzema kółkami są lżejsze i bardziej zwinne, po złożeniu zajmują mało miejsca. Nie są jednak tak stabilne jak tradycyjne czterokołowce.
  • Rodzaj opon - Drgania najlepiej amortyzują koła pompowane. Niestety, łatwo je przebić, szczególnie podczas jazdy po nieco bardziej wyboistym terenie. Alternatywą dla nich są więc koła piankowe - nieco gorzej tłumią drgania, jednak są zdecydowanie wytrzymalsze. Koła plastikowe nie zapewnią z kolei dziecku oczekiwanego komfortu jazdy.
  • Rodzaj stelaża - Stelaż krzyżakowy ma miękkie zawieszenie, dzięki któremu pozwala na kołysanie dziecka. Zajmuje jednak dość dużo miejsca i jest ciężki. Stelaż teleskopowy jest łatwy w przewożeniu i po złożeniu bez problemu postawimy go pod ścianą. Posiada również regulowaną rączkę, dzięki czemu wózek można dostosować do wzrostu prowadzącej go osoby. Niestety nie zapewnia zbyt dobrej amortyzacji.

Porównanie TOP 3

TOP 1

NazwaKinderKraft Moov 3w1 GreyQuinny Moodd 3 GREY GRAVELCaretero MOBY BEIGE
KinderKraft Moov 3w1 GreyQuinny Moodd 3 GREY GRAVELCaretero MOBY BEIGE
ProducentKinderKraftQuinnyCaretero
RodzajWózek wielofunkcyjnywózek spacerowywózek spacerowy
Rodzaj stelażateleskopowyteleskopowyteleskopowy
Liczba kółczterokołowytrójkołowyczterokołowy
Skrętne kołataktaktak
Średnia cena983 zł1860 zł430 zł

Wózki dziecięce - ranking 2020

Wybór nie jest łatwy, dlatego staramy się dostarczyć Państwu jak najwięcej informacji.

LpFotoModelProducentRodzajLiczba
kół
Średnia cena
[zł]
Sklepy
1KinderKraft Moov 3w1 GreyKinderKraftWózek wielofunkcyjnyczterokołowy983
2Quinny Moodd 3 GREY GRAVELQuinnywózek spacerowytrójkołowy1860
3Caretero MOBY BEIGECareterowózek spacerowyczterokołowy430
4Britax AFFINITY 2 Flame RedBritaxwózek spacerowyczterokołowy305
5Babyzen Yoyo+ biały stelażBabyzenwózek spacerowyczterokołowy1701
6Milly Mally VIP BLACKMilly Mallywózek spacerowyczterokołowy462
7Hauck Duett 2 BlackHauckwózek podwójny - spacerowyczterokołowy1287
8Baby Design Walker Lite beżowyBaby Designwózek spacerowyczterokołowy399
9Baby Jogger City Elite BLACKBaby Joggerwózek spacerowytrójkołowy2788
10Hauck Rapid 3 Caviar/BlackHauckwózek spacerowytrójkołowy583
11Baby Jogger Summit X3 Green/GreyBaby Joggerwózek spacerowytrójkołowy2440
12Quinny Zapp XTRA 2 PURPLE PACEQuinnywózek spacerowytrójkołowy949
13Quinny Zapp XTRA 2 PINK PASSIONQuinnywózek spacerowytrójkołowy1341
14Graco Mirage Plus TOMATO REDGracowózek spacerowyczterokołowy340
15Joie Litetrax 4 Air Chromium Joiewózek spacerowyczterokołowy999
16Chicco OHLALA` SilverChiccowózek spacerowy449
17Quinny Moodd BLACK DEVOTIONQuinnywózek spacerowytrójkołowy3086
18Graco EVO SLATEGracowózek spacerowyczterokołowy1603
19Joie Mytrax PavementJoiewózek spacerowyczterokołowy1149
20EXPANDER Enduro 2w1 kol. 02 CARAMELEXPANDERwózek wielofunkcyjnyczterokołowy1949

Jak wybrać?

Doskonały wózek powinien spełniać zarówno Twoje potrzeby jak i dziecka. Wózek powinien być bezpieczny, wygodny i zwrotny. Można wyróżnić trzy główne rodzaje: wózek głęboki, spacerowy i hybryda, czyli wózek uniwersalny.

W pierwszych miesiącach życia najbardziej przyda się wózek głęboki, szczególnie gdy dziecko urodzi się zimą. Taki wózek posłuży przez pierwsze 6-7 miesięcy życia dziecka. Wózek służy do wożenia dziecka w pozycji leżącej, z tego względu jest nieco cięższy niż pozostałe. Główną częścią jest gondola, wózki mają duże koła i stelaż. Przy zakupie zwróć uwagę na amortyzatory. Pobujaj wózkiem przy zakupie, sprawdź czy zbyt mocno się nie kołysze, jest stabilny i nie piszczy. To bardzo ważne by maluch nie odczuwał zbyt mocno wstrząsów na nierównej powierzchni, która ma dziury i wyboje. koła powinny mieć ponad 20 cm średnicy, najlepiej żeby były pompowane. Ciężar wózka takiego typu waha się średnio od 12 kg do 20 kg. W zasadzie im cięższy wózek tym jest bardziej stabilny, jednak może sprawiać kłopot ze względu za swój ciężar.

Wózek typu spacerówka posłuży dziecku nawet do kilku lat, w zależności od modelu. Jest to wózek w którym dziecko siedzi. Gdy dziecko nieco podrośnie warto zainwestować w dodatkowy wózek typu parasolka, jest on bardzo lekki i łatwo się składa. Taki wózek sprawdza się w sytuacjach gdy dziecko potrafi już samo chodzić, ale czasem bolą go nóżki przy dłuższym spacerze.

Wózek uniwersalny, inaczej hybryda to połączenie wózka spacerowego i głębokiego. Często są dostępne również w wersji 3 w 1, czyli dodatkowo zawierają fotelik samochodowy. Wózki tego typu zazwyczaj są wyposażone w spore koła, mocną ramę. Dość łatwo zamienić wózek głęboki w spacerówkę. Poza tym modele montowane na stelażu mają tę zaletę, że zawsze można dokupić dodatkowy element.

Wybór nie jest łatwy, ponieważ mamy wiele możliwości. Warto więc dokładnie przemyśleć jakie mamy potrzeby. Czy waga wózka nie będzie dla nas wielkim problemem, szczególnie gdy mieszkamy na 4 piętrze i np. nie ma windy? Przede wszystkim przy zakupie zwróćcie uwagę na to, by wózek lekko się prowadził, był zwrotny, miał miękkie zawieszenie i duże koła.
(a:4, s:36, t:0,04, v:2811-0225)