Warning: file_put_contents(../_logs/20170920_060042-CCBot/2.0.txt): failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/kilobit/public_html/webranking.pl/public_html/admin/savelogs.php on line 36
Słuchawki - ranking wrzesień 2017
» Słuchawki

Słuchawki

» Ranking popularności z dnia 17-09-2017

Na skróty: Porównanie Top 3 | Ranking Top 20 | Cechy szczególne | Jak wybrać? | Kupony rabatowe

W kategorii Słuchawki największą popularnością cieszą się produkty firmy Superlux (udział 13,6%). Na kolejnych miejscach znalazły się firmy: JBL (12,8%) oraz Jays (9,3%). Średnia cena najpopularniejszych 20 produktów wynosi 1053 złotych.

Najpopularniejszy produkt to Audeze Audeze LCD-4 Czarno-brązowy i kosztuje średnio 19506 zł. Jeśli nasz budżet jest istotny to najmniej zapłacimy za Blow Blow Bluetooth 4.1 Różowy 51 zł (13. miejsce w rankingu popularności). Najdroższy jest z kolei Audeze Audeze LCD-4 Czarno-brązowy w średniej cenie 17900 zł (1. miejsce w rankingu). Natomiast w największej liczbie sklepów (33) jest oferowany JBL T450BT Czarny w cenie ok. 107 zł.

Cechy szczególne produktów

Kupując słuchawki zwracajmy uwagę na poniższe cechy produktów:

  • Rodzaj - Słuchawki dokanałowe - zazwyczaj mniejsze od zwykłych słuchawek, wkłada się je wprost do kanału usznego, Słuchawki douszne - niewielkie słuchawki otwarte, Słuchawki nauszne - największe z wymienionych, zakrywają całą powierzchnię małżowiny usznej.
  • Typ - Słuchawki otwarte - zazwyczaj oferują lepszą jakość dźwięku, jednak gorzej izolują od szumu otoczenia, Słuchawki zamknięte - ściśle przylegają do ucha i odgradzają od dźwięków z zewnątrz, Słuchawki półotwarte - sprzęt wyższej klasy, łączy zalety słuchawek otwartych i zamkniętych, zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku przy jednoczesnej wentylacji uszu, Słuchawki w systemie 5.1 i 7.1 - przeznaczone do oglądania filmów i grania w gry, dają efekt przestrzennego dźwięku,
  • Częstotliwość min. - Częstotliwość, od której słuchawki zaczynają odtwarzać dźwięk z nieznacznymi zniekształceniami. Standardowe słuchawki zazwyczaj pokrywają zakres od 20 do 20 000 Hz.
  • Mikrofon - Mikrofon w słuchawkach przyda się przy wideokonferencjach lub grze w grę sieciową.
  • Dodatkowe funkcje i cechy - Pozwala określić inne interesujące nas właściwości sprzętu.
  • Impedancja - Im większą impedancję mają słuchawki, tym więcej mocy potrzebuj,ą aby przy odbiorze uzyskana była taka sama głośność. Do urządzeń przenośnych przeznaczone są słuchawki o niskiej impedancji (do 32 Ohm), dla sprzętu domowego można zastosować słuchawki o impedancji powyżej 32 Ohm. Słuchawki do profesjonalnego zastosowania mają zwykle wysoką impedancję (np. 300 Ohm). Wyższa impedancja daje lepszą jakość dźwięku.
  • Częstotliwość max. - Częstotliwość, do której słuchawki odtwarzają dźwięk z nieznacznymi zniekształceniami. Standardowe słuchawki zazwyczaj pokrywają zakres od 20 do 20 000 Hz.
  • Długość przewodu - Zbyt krótki kabel może ograniczać nasze pole ruchu, zaś zbyt długi - niepotrzebnie się plątać. Alternatywą dla słuchawek z przewodem, są słuchawki bezprzewodowe.

Porównanie TOP 3

TOP 1

NazwaAudeze Audeze LCD-4 Czarno-brązowyJabra HALO FUSION CzarnyThrustmaster Y400XW Biały
Audeze Audeze LCD-4 Czarno-brązowyJabra HALO FUSION CzarnyThrustmaster Y400XW Biały
ProducentAudezeJabraThrustmaster
Rodzajnausznedouszne dokanałowenauszne
Typotwartebezprzewodowe
Częstotliwość min.5 Hz10 Hz
Częstotliwość max.20000 Hz25000 Hz
Czułość97 dB102 dB
Impedancja200 Ohm32 Ohm
Kolorczarno-brązowyczarnybiały
Rodzaj membranyaudiofilskieBluetooth, sportowe
Średnia cena19506 zł206 zł295 zł

Słuchawki - ranking 2017

Wybór nie jest łatwy, dlatego staramy się dostarczyć Państwu jak najwięcej informacji.

LpFotoModelProducentTypCzęstotliwość
max.
Częstotliwość
min.
Średnia cena
[zł]
Sklepy
1Audeze Audeze LCD-4 Czarno-brązowyAudezeotwarte20000 Hz5 Hz19506
2Jabra HALO FUSION CzarnyJabrabezprzewodowe206
3Thrustmaster Y400XW BiałyThrustmaster25000 Hz10 Hz295
4Sony MDRRF811RK CzarnySonybezprzewodowe2000020236
5JBL T450BT Czarny JBLbezprzewodowe20000 Hz20 Hz193
6Sony In-ear Stereo Headset Czarno-niebieskiSonybezprzewodowe243
7Denon AH-C260 czarneDenonzamknięte23000 Hz20 Hz179
8Skullcandy Grind CzarnySkullcandybezprzewodowe20000 Hz20 Hz288
9Philips SHC5100/10 Czarno-srebrnyPhilipszamknięte bezprzewodowe207
10Philips SHQ6500CL Czarno-zielonyPhilipsbezprzewodowe22000 Hz15 Hz222
11Superlux HD669 CzarnySuperluxzamknięte30000 Hz10 Hz168
12Aftershokz TITANIUM AS600OB NiebieskiAftershokzbezprzewodowe20000 Hz20 Hz502
13Blow Blow Bluetooth 4.1 RóżowyBlowbezprzewodowe85
14Kingston HyperX Cloud CzarnyKingstonzamknięte25000 Hz15 Hz282
15Superlux HD330 czarneSuperluxpółotwarte30000 Hz10 Hz163
16Superlux HD681 Czarno-czerwonySuperluxpółotwarte30000 Hz10 Hz108
17Jabra Move niebieskieJabrazamknięte bezprzewodowe338
18Jays a-Jays four + Czarno-srebrnyJayszamknięte22000 Hz20 Hz232
19Creative Aurvana Live czarneCreativezamknięte30000 Hz10 Hz264
20Gembird BHP-BER-W białeGembirdbezprzewodowe62

» Poza rankingiem

Słuchawki, które wypadły z rankingu lub oczekują na wejście do pierwszej 20-stki.

Jak wybrać?

Największą popularnością na ulicach cieszą się modele douszne, przeważnie dodawane w komplecie z telefonem. Wymiana słuchawek na nieco lepszy model sprawi iż jakość dźwięku stanie się zachwycająca. Jak wybrać słuchawki do przenośnego sprzętu, które zapewnią świetną jakość dźwięku a jednocześnie nie zrujnują naszego portfela?

Po pierwsze musimy zastanowić się ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt. Cena jak zwykle jest wykładnikiem jakości, i za nieco większą kwotę możemy uzyskać znaczący przeskok jakościowy – zwłaszcza jeśli chodzi o kwoty do stu złotych. Musimy także uświadomić sobie iż słuchanie muzyki na słuchawkach za przysłowiowe „pięć złotych” nie da nam nawet minimalnego pojęcia o tym co artysta starał się przekazać w swoich utworach. Pasmo przenoszenia takiego sprzętu jest ograniczone do średnich i wysokich częstotliwości, dlatego nie usłyszymy wielu instrumentów.

Jeśli chodzi o słuchawki douszne i dokanałowe, za kwotę zbliżoną do pięćdziesięciu złotych uzyskamy słuchawki które nie będą przynajmniej raniły naszych uszu zniekształconymi wokalami. Zdecydujmy się na sprzęt renomowanego producenta – nawet najtańsze modele będą zbudowane o wiele solidniej niż sprzęt no name. Słuchawki znanych producentów są także bardziej opłacalne – nie psują się tak często jak pozostałe.

Niewiele osób kupuje słuchawki używane, pomimo tego że taki sprzęt gwarantuje iż nie ma wad fabrycznych, jest tańszy i oferuje lepszą jakość dźwięku za niższą cenę. Jeśli kupimy słuchawki używane, nie musimy czekać aż w pełni ujawnią swoje możliwości muzyczne po wygrzaniu.

Pamiętajmy iż charakterystyka brzmieniowa słuchawek zmienia się z czasem, ale w niskim poziomie cenowym nie jest to aż tak bardzo wyraźne. Osoby które uzbierały nieco większą kwotę na słuchawki, mogą już przebierać w ofertach producentów i modelach. Również w klasie do dwustu złotych słuchawki douszne będą lepszym wyborem niż te z pałąkiem.

Bardzo ciekawe modele to słuchawki dokanałowe – oferują bowiem możliwość odcięcia się od dźwięków otoczenia. Takie wytłumienie pozwala na cichsze odtwarzanie dźwięków. Klasyczne modele douszne w tej cenie mogą zaoferować wiele. Pomimo małych membran, słuchawki do dwustu złotych mogą zaoferować głęboko schodzący bas i pozwalają na odseparowanie poszczególnych instrumentów. Słuchawki w tym przedziale cenowym, które posiadają pałąk będą oferowały gorszą jakość pomimo większych przetworników – bowiem ich konstrukcja wymusi oszczędność producenta na tym elemencie. Osoby które zakupią sobie lepsze słuchawki, a dotychczas były przyzwyczajone do słuchania nagrań mp3 w niskiej jakości będą z pewnością niemile zaskoczone – lepsza jakość słuchawek podkreśla każdą niedoskonałość dźwięku. Należy wtedy zainwestować w nagrania lepszej jakości – najlepiej w formacie flak lub po prostu słuchać muzyki z płyt CD. Zakup lepszych słuchawek zmusił niejedną osobę do usunięcia dużej części swoich nagrań. Osoby które posmakowały już dźwięku dobrej jakości – a pamiętajmy iż słuchawki to o wiele tańsze rozwiązanie niż zestawy stacjonarne – będą poszukiwały czegoś co w pełni zaspokoi ich potrzeby muzyczne.

Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o słuchawki powyżej czterystu złotych są słuchawki z pałąkiem. Wśród oferty renomowanych producentów znajdziemy ogromny wybór słuchawek wysokiej jakości. Ponieważ wydatek jest już o wiele większy, a słuchawki tego typu kupuje się raz na kilka lat, najlepiej wyrobić sobie opinie o sprzęcie na podstawie własnych wrażeń słuchowych, a nie czytając opinie w Internecie. Czytając opinie innych ludzi w sieci pamiętajmy o właściwym dystansie, a dyskusja w sieci może charakteryzować się zbyt dużym poziomem emocji.

Słuchawki nauszne zasadniczo dzielą się na zamknięte i otwarte. Słuchawki otwarte to większość modeli na rynku – zwykło się mawiać iż oferują bardziej wyraźną scenę od zamkniętych. Nie zapewniają izolacji z zewnątrz, a dźwięk który wydobywa się podczas odsłuchu, może przeszkadzać innym osobom w pomieszczeniu. Słuchawki zamknięte są nieco mniej wygodne gdyż bardziej uciskają głowę – z drugiej strony nikomu w pomieszczeniu nie będzie przeszkadzał dźwięk wydostający się spod nauszników. Jeśli mówimy o sprzęcie renomowanych producentów, różnice w jakości dźwięku będą wyczuwalne jedynie przez osoby które mają "wyrobione uszy" i są zasadniczo niewykrywalne przez przeciętnego użytkownika. Przeskok jakościowy w porównaniu do słuchawek dousznych jest bardzo duży. Wiele modeli w kwocie około pięciuset złotych może po podłączeniu do dobrego wzmacniacza słuchawkowego rywalizować z kilkukrotnie droższymi kolumnami stereo.