» Dom i wnętrze »Meble kuchenne

Meble kuchenne

» Ranking popularności z dnia 12-02-2017

Kuchnia, miejsce w którym nie tylko jemy, czy gotujemy, ale często także spędzamy czas. Jeśli nasz dom jest otwarty dla innych to właśnie tam spędzamy dużo czasu ze swoimi przyjaciółmi. Czy tego chcemy czy nie, kuchnia często jest wizytówką naszego domu, więc jak widać wybór odpowiednich mebli jest tym ważniejszy.

Możemy pozostawić to pomieszczenie przypadkowi, co spowoduje, że posiłki mogą być przygotowywane w niekoniecznie pięknych czy humanitarnych warunkach. Można także przy pomocy niekoniecznie wielkiego nakładu środków finansowych sprawić, że nasza kuchnia będzie przyciągać widokiem, estetyką a spędzanie tam czasu będzie czystą przyjemnością.

Ale od czego zacząć? Przecież pokój ten obfituje w moc najróżniejszych utrudnień, jeśli chodzi o budowę naszych mebli. Pełno tam rur, dojść wody czy gazu i wywietrzników. Kiedy decydujemy się na zamówienie pełnego zestawu takich mebli, to warto zdecydować się na dostawcę, który przyjdzie do naszego miejsca zamieszkania, wszystko wymierzy i dobierze odpowiedni rodzaj i rozmiar mebli. Nam pozostanie tylko wybranie koloru czy materiału.

Właśnie, a z czego dokładnie mogą być nasze szafki, a dokładniej ich korpusy? Pierwszą możliwością jest wybór mebla z litego drewna. Z pewnością będzie to najdroższa inwestycja, ale też najtrwalsza, najpewniejsza i prawdopodobnie bardzo ładna. Choć nie od dziś wiadomo, że nie do wszystkich wnętrz pasować będzie lite drewno mimo jego uniwersalności. Warto też pamiętać o tym, że naturalne drewno może z czasem zmieniać barwę, czy występować może zjawisko rozszerzania i kurczenia się drewna, co przy cienkich płytach prowadzić może do zniekształceń. Trzeba o tym pomyśleć zwłaszcza w dobrze ogrzewanych pomieszczeniach, jakim bez wątpienia jest kuchnia.

Kolejnym materiałem jest laminat umieszczany na płycie wiórowej. Jego zaletą jest na pewno cena, jak i bogaty wybór różnych kolorów i wzorów. Jednak może szybko ulec zniszczeniu przez wilgoć, która powoduje odchodzenie laminatu od płyty.

Naszą kuchnię możemy również zaopatrzyć w meble z fornirowanej płyty wiórowej, czyli płyty powleczonej prawdziwym drewnem. Wygląd podobny, a cena zdecydowanie mniejsza.

Kolejnym materiałem jest płyta MDF. To sprasowana płyty pilśniowa często pokryta PCV. Jest to obecnie bardzo popularny materiał pokrywający szafki kuchenne. Swoją częstość występowania zawdzięcza między innymi tym że daje się kształtować w bardzo dowolny sposób, wygląda bardzo nowocześnie i jest odporna na wilgoć, co stanowi jej niezrównany atut.

Nasze meble kuchenne mogą być także zaopatrzone we fronty ze stali nierdzewnej czy szkła, co czyni je oryginalnymi i niepowtarzalnymi. Ale wybór takich materiałów musi wynikać z osobistej gestii klienta, a przede wszystkim taki wygląd musi pasować do wystroju naszej kuchni, jak i całego mieszkania.

W niektórych miejscach możliwe jest także łączenie kilku opisanych wyżej technik, co przy sprawnym oku i dobrym guście może również dać ciekawy efekt. W dzisiejszych czasach wybór co do tego, jak wyglądać będzie nasze miejsce zamieszkania mamy ogromny, a więc decyzji warto nie podejmować pod wpływem impulsu, a dokładnie zapoznać się z wieloma ofertami sklepów czy dostawców, by przy niewielkim nakładzie kosztów sprawić że nasza kuchnia będzie miejscem pięknym i wyjątkowym.

W kategorii Meble kuchenne największą ilość ofert sprzedaży wśród najpopularniejszych produktów posiadają produkty firmy Signal (udział 22,2%). Na kolejnych miejscach uplasowały się firmy: Stolkar (16,7%) oraz PRS-3 (16,7%).

Średnia cena najpopularniejszych 20 produktów wynosi 2029 złotych.

Najpopularniejszy: PRS-3 Zestaw kuchenny z blatem Spoony - grey w średniej cenie 2496 zł.

Najtańszy: Signal Zestaw stołowy Esprit w cenie 401 zł (6. miejsce w rankingu popularności).

Najdroższy: Bortoli Komplet jadalniany z bambusa prasowanego Cross (4 krzeseła) w cenie 5280 zł (8. miejsce w rankingu).

W największej liczbie sklepów (1) jest oferowany PRS-3 Zestaw kuchenny z blatem Spoony - grey w cenie 2496 zł.

Przewiń do rankingu »

Porównanie TOP 3

TOP 1

NazwaPRS-3 Zestaw kuchenny z blatem Spoony - greyPRS-3 Zestaw kuchenny z blatem roboczym SpoonyPRS-3 Kuchenny zestaw z blatem Spoony - oak
PRS-3 Zestaw kuchenny z blatem Spoony - greyPRS-3 Zestaw kuchenny z blatem roboczym SpoonyPRS-3 Kuchenny zestaw z blatem Spoony - oak
ProducentPRS-3PRS-3PRS-3
Rodzajzestaw kuchennyzestaw kuchenny
Średnia cena2496 zł2496 zł2496 zł

Meble kuchenne - ranking 2017

Ranking informuje o popularności produktów w porównywarce cenowej.

LpFotoModelProducentŚrednia cena
[zł]
Sklepy
1PRS-3 Zestaw kuchenny z blatem Spoony - greyPRS-32496
2PRS-3 Zestaw kuchenny z blatem roboczym SpoonyPRS-32496
3PRS-3 Kuchenny zestaw z blatem Spoony - oakPRS-32496
4PRS-sklad Zestaw kuchenny Cooking 4128 - do małych wnętrzPRS-sklad1964
5Signal Zestaw stołowy PlaySignal543
6Signal Zestaw stołowy EspritSignal401
7Konar Meble Kolbudy Fronty meblowe kuchenne dębowe RUSTICA 1Konar Meble Kolbudy699
8 Bortoli Komplet jadalniany z bambusa prasowanego Cross (4 krzeseła)5280
9 Meble Paged Zestaw CUBA PAGED stół + krzesła3840
10Beliani Beliani Stylowy stół dębowy NATURA 180 cm ciemny z 6 krzesłami ARCTIC białe brązowyBeliani4299
11Beliani Beliani Zestaw mebli stal szlachetna – Stół 220 Krzesła do wyboru - ARCTIC II białyBeliani4499
12Stolkar Zestaw mebli kuchennych Moreno Kasztan 2,6 m produkcji | MorKasz2,6Stolkar1192
13Euroseat Zestaw kuchenny - zielone plastikowe siedziskaEuroseat1698
14Stolkar Zestaw mebli kuchennych Dunaj produkcji | DunGrStolkar1580
15Stolkar Zestaw mebli kuchennych Lungo/Macchiato produkcji | LuMacStolkar1062
16Euroseat Zestaw kuchenny - niebieskie plastikowe siedziskaEuroseat1698
17Meblocross Zestaw mebli kuchennych Milo 3 produkcji | Milo3Meblocross1399
18Signal Meble Zestaw TANGOSignal1089
19Signal Meble Zestaw PLAYSignal544
20Meblocross Zestaw mebli kuchennych Polo 1 produkcji | Polo1Meblocross1299