» Dom i wnętrze »Meble kuchenne

Meble kuchenne

» Ranking popularności z dnia 13-01-2017

Kuchnia, miejsce w którym nie tylko jemy, czy gotujemy, ale często także spędzamy czas. Jeśli nasz dom jest otwarty dla innych to właśnie tam spędzamy dużo czasu ze swoimi przyjaciółmi. Czy tego chcemy czy nie, kuchnia często jest wizytówką naszego domu, więc jak widać wybór odpowiednich mebli jest tym ważniejszy.

Możemy pozostawić to pomieszczenie przypadkowi, co spowoduje, że posiłki mogą być przygotowywane w niekoniecznie pięknych czy humanitarnych warunkach. Można także przy pomocy niekoniecznie wielkiego nakładu środków finansowych sprawić, że nasza kuchnia będzie przyciągać widokiem, estetyką a spędzanie tam czasu będzie czystą przyjemnością.

Ale od czego zacząć? Przecież pokój ten obfituje w moc najróżniejszych utrudnień, jeśli chodzi o budowę naszych mebli. Pełno tam rur, dojść wody czy gazu i wywietrzników. Kiedy decydujemy się na zamówienie pełnego zestawu takich mebli, to warto zdecydować się na dostawcę, który przyjdzie do naszego miejsca zamieszkania, wszystko wymierzy i dobierze odpowiedni rodzaj i rozmiar mebli. Nam pozostanie tylko wybranie koloru czy materiału.

Właśnie, a z czego dokładnie mogą być nasze szafki, a dokładniej ich korpusy? Pierwszą możliwością jest wybór mebla z litego drewna. Z pewnością będzie to najdroższa inwestycja, ale też najtrwalsza, najpewniejsza i prawdopodobnie bardzo ładna. Choć nie od dziś wiadomo, że nie do wszystkich wnętrz pasować będzie lite drewno mimo jego uniwersalności. Warto też pamiętać o tym, że naturalne drewno może z czasem zmieniać barwę, czy występować może zjawisko rozszerzania i kurczenia się drewna, co przy cienkich płytach prowadzić może do zniekształceń. Trzeba o tym pomyśleć zwłaszcza w dobrze ogrzewanych pomieszczeniach, jakim bez wątpienia jest kuchnia.

Kolejnym materiałem jest laminat umieszczany na płycie wiórowej. Jego zaletą jest na pewno cena, jak i bogaty wybór różnych kolorów i wzorów. Jednak może szybko ulec zniszczeniu przez wilgoć, która powoduje odchodzenie laminatu od płyty.

Naszą kuchnię możemy również zaopatrzyć w meble z fornirowanej płyty wiórowej, czyli płyty powleczonej prawdziwym drewnem. Wygląd podobny, a cena zdecydowanie mniejsza.

Kolejnym materiałem jest płyta MDF. To sprasowana płyty pilśniowa często pokryta PCV. Jest to obecnie bardzo popularny materiał pokrywający szafki kuchenne. Swoją częstość występowania zawdzięcza między innymi tym że daje się kształtować w bardzo dowolny sposób, wygląda bardzo nowocześnie i jest odporna na wilgoć, co stanowi jej niezrównany atut.

Nasze meble kuchenne mogą być także zaopatrzone we fronty ze stali nierdzewnej czy szkła, co czyni je oryginalnymi i niepowtarzalnymi. Ale wybór takich materiałów musi wynikać z osobistej gestii klienta, a przede wszystkim taki wygląd musi pasować do wystroju naszej kuchni, jak i całego mieszkania.

W niektórych miejscach możliwe jest także łączenie kilku opisanych wyżej technik, co przy sprawnym oku i dobrym guście może również dać ciekawy efekt. W dzisiejszych czasach wybór co do tego, jak wyglądać będzie nasze miejsce zamieszkania mamy ogromny, a więc decyzji warto nie podejmować pod wpływem impulsu, a dokładnie zapoznać się z wieloma ofertami sklepów czy dostawców, by przy niewielkim nakładzie kosztów sprawić że nasza kuchnia będzie miejscem pięknym i wyjątkowym.

W kategorii Meble kuchenne największą ilość ofert sprzedaży wśród najpopularniejszych produktów posiadają produkty firmy Signal (udział 31,8%). Na kolejnych miejscach uplasowały się firmy: FRONTI (22,7%) oraz Stolkar (18,2%).

Średnia cena najpopularniejszych 20 produktów wynosi 1065 złotych.

Najpopularniejszy: Stolkar Zestaw mebli kuchennych Moreno Cocobolo 2,6 m produkcji | MorCoco2,6 w średniej cenie 1192 zł.

Najtańszy: Signal Zestaw stołowy Esprit w cenie 401 zł (3. miejsce w rankingu popularności).

Najdroższy: Euroseat Zestaw kuchenny - bukowe drewniane siedziska w cenie 2107 zł (10. miejsce w rankingu).

W największej liczbie sklepów (2) jest oferowany Signal Meble Zestaw PLAY w cenie 545 zł.

Przewiń do rankingu »

Porównanie TOP 3

TOP 1

NazwaStolkar Zestaw mebli kuchennych Moreno Cocobolo 2,6 m produkcji | MorCoco2,6FRONTI Kuchnia VICTORIA 2,2 m Fronti WYSOKI POŁYSKSignal Zestaw stołowy Esprit
Stolkar Zestaw mebli kuchennych Moreno Cocobolo 2,6 m produkcji | MorCoco2,6FRONTI Kuchnia VICTORIA 2,2 m Fronti WYSOKI POŁYSKSignal Zestaw stołowy Esprit
ProducentStolkarFRONTISignal
Średnia cena1192 zł1122 zł401 zł

Meble kuchenne - ranking 2017

Ranking informuje o popularności produktów w porównywarce cenowej.

LpFotoModelProducentŚrednia cena
[zł]
Sklepy
1Stolkar Zestaw mebli kuchennych Moreno Cocobolo 2,6 m produkcji | MorCoco2,6Stolkar1192
2FRONTI Kuchnia VICTORIA 2,2 m Fronti WYSOKI POŁYSKFRONTI1122
3Signal Zestaw stołowy EspritSignal401
4Meblocross Zestaw mebli kuchennych Milo 3 produkcji | Milo3Meblocross1399
5FAFOR Kuchnia ELENA FrontiFAFOR679
6Stolkar Zestaw mebli kuchennych Blanka 2,4 m produkcji | BlAka2Stolkar988
7Stolkar Zestaw mebli kuchennych Moreno Kasztan 2,4 m produkcji | MorKaszStolkar878
8Signal Zestaw stołowy PlaySignal543
9Euroseat Zestaw kuchenny - niebieskie plastikowe siedziskaEuroseat1485
10Euroseat  Zestaw kuchenny - bukowe drewniane siedziskaEuroseat2106
11Signal Meble Zestaw PLAYSignal544
12FRONTI Kuchnia GLORIA 2,2 m FrontiFRONTI987
13FRONTI Kuchnia SCARLET 2,6 m Fronti WYSOKI POŁYSKFRONTI1480
14FAFOR Kuchnia VANESSA Fronti WYSOKI POŁYSKFAFOR1440
15FRONTI Kuchnia SANDRA 3.0 m Fronti WYSOKI POŁYSKFRONTI1918
16Stolkar Zestaw mebli kuchennych Singiel Luxe Blanco/Negro 1,8/2,4 z WS produkcjiStolkar1454
17Signal Meble Zestaw TANGOSignal1089
18FAFOR Kuchnia TATIANA FrontiFAFOR679
19FRONTI Kuchnia LUIZA FrontiFRONTI479
20Signal Zestaw mebli Fit Stół + 4 krzesła) NAJTANIEJ W DECOFIRE! fitSignal433