WebRanking.pl »

» Ranking popularności z dnia 23-11-2014

Palenie papierosów niesie za sobą poważne skutki społeczne w postaci przewlekłych i często nieuleczalnych chorób. Od kilku lat na rynku dostępna jest interesująca alternatywa dla osób, które nie chcą lub nie są w stanie zerwać z nałogiem, ale chcą jednocześnie ograniczyć szkodliwość nałogu. Alternatywę tą stanowi e-papieros czyli urządzenie, które imituje działanie prawdziwego papierosa, a jednocześnie jest w stanie dostarczyć do organizmu codzienną porcję nikotyny.

E-papieros z daleka wygląda często jak prawdziwy papieros i generuje obłoki pary przypominające dym papierosowy, a dioda imituje żarzenie się tytoniu. Dostępne są także modele przypominające różnego rodzaju cygara, fajki aż po futurystycznie wyglądające kojarzące się raczej z inhalatorem niż e-papierosem urządzenia. W każdym z tych produktów zasada działania jest identyczna.

E-papieros zawsze składa się z akumulatorka, który zasila element grzejny nazywany atomizerem. Akumulatorek zazwyczaj wykonany jest w postaci walca, przypominającego tę część prawdziwego papierosa, w której znajduje się tytoń. Atomizer ma bezpośredni kontakt z płynem, który po podgrzaniu zamienia się w obłok pary. Płynem, nazywanym w e-papierosie liquidem, nasączony jest z reguły kawałek waty zamknięty w pojemniczku przypominającym papierosowy ustnik. Akumulator, atomizer i pojemniczek z liquidem po skręceniu w całość przypominają z wyglądu prawdziwego papierosa. Pomiędzy akumulatorem, a atomizerem znajduje się miniaturowy układ elektroniczny wykrywający przepływ powietrza. W momencie, gdy e-palacz zaciągnie się przepływ powietrza załącza atomizer, liquid zostaje podgrzany i zaczyna parować dostając się poprzez ustnik do ust tak jak dym w prawdziwym papierosie.

Na rynku dostępna jest szeroka gama liquidów o rożnych smakach oraz o różnym stopniu stężenia nikotyny. Dostępne są także liquidy o bardzo małym i zerowym stężeniu, dla osób próbujących rzucić lub drastycznie ograniczyć palenie. Po przeciwnej stronie e-papierosa zamontowana jest dioda, która w momencie podgrzewania liquidu zaczyna świecić naśladując tytoniowy żar. Dioda w e-papierosie spełnia ponadto dodatkową funkcję i poprzez miganie informuje użytkownika o rozładowaniu akumulatorka. Akumulator i ustnik w zależności od wykonania mogą naśladować także cygaro lub fajkę. O ile zasada działania pozostaje zawsze ta sama, zazwyczaj im wymiary e-papierosa są większe tym więcej dymu jest w stanie wygenerować, a pojemność akumulatorka wzrasta umożliwiając dłuższą pracę urządzenia.

W kategorii największą ilość ofert sprzedaży wśród najpopularniejszych produktów posiadają produkty firmy Volish (udział 66,7%). Na drugim miejscu znalazła się firma Mild z udziałem 33,3%.

Średnia cena najpopularniejszych 3 produktów wynosi 54 złotych.

Najpopularniejszy: Mild Zespół grzewczy X3 w średniej cenie 48 zł.

Najtańszy produkt: również Mild Zespół grzewczy X3 w cenie 48 zł (1. miejsce w rankingu popularności).

Najdroższy produkt: Volish Ładowarka Ego - Premium w cenie 57 zł (2. miejsce w rankingu popularności).

Porównanie TOP 3

TOP 1

NazwaMild Zespół grzewczy X3Volish Ładowarka Ego - PremiumVolish Ładowarka Ego
Mild Zespół grzewczy X3Volish Ładowarka Ego - PremiumVolish Ładowarka Ego
ProducentMildVolishVolish
RodzajZespół grzewczyŁadowarka standardowaŁadowarka samochodowa
Średnia cena48 zł57 zł57 zł

- pełen ranking 2014

Ranking informuje o popularności produktów w porównywarce cenowej Skąpiec.pl.

LpFotoModelProducentŚrednia cena
[zł]
Dostępność
w sklepach
1Mild Zespół grzewczy X3Mild48
2Volish Ładowarka Ego - PremiumVolish57
3Volish Ładowarka EgoVolish57