Warning: file_put_contents(../_logs/20170327_103952-CCBot/2.0.txt): failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/kilobit/public_html/webranking.pl/public_html/admin/savelogs.php on line 36
Wózki dziecięce - ranking marzec 2017
» Wózki dziecięce

Wózki dziecięce

» Ranking popularności z dnia 26-03-2017

Na skróty: Porównanie Top 3 | Ranking Top 20 | Cechy szczególne | Jak wybrać? | Kupony rabatowe

W kategorii Wózki dziecięce największą popularnością cieszą się produkty firmy Baby Design (udział 32,3%). Na kolejnych miejscach znalazły się firmy: Adamex (12,5%) oraz Camarelo (10,4%). Średnia cena najpopularniejszych 20 produktów wynosi 996 złotych.

Najpopularniejszy produkt to Camarelo Carera 2w1 i kosztuje średnio 1324 zł. Jeśli nasz budżet jest istotny to najmniej zapłacimy za Graco Mirage Plus NEON SAND 340 zł (12. miejsce w rankingu popularności). Najdroższy jest z kolei Baby Design DOTTY 3w1 w średniej cenie 1799 zł (9. miejsce w rankingu). Natomiast w największej liczbie sklepów (48) jest oferowany Baby Design DOTTY 3w1 w cenie ok. 1799 zł.

Cechy szczególne produktów

Kupując wózki dziecięce zwracajmy uwagę na:

  • Rodzaj - Zamontowana w głębokim wózku gondola umożliwia komfortowe przewożenie dziecka w pozycji leżącej. Wózki tego typu mają zazwyczaj mocne koła i stelaż, są dość ciężkie. Spacerówka to wózek przeznaczony dla dziecka w wieku od kilku miesięcy do nawet 2 lat. Zapewnia komfortową jazdę w pozycji siedzącej, jest dość lekka, często składana. Wózki uniwersalne mają wymienne części, które pozwalają zamienić je w spacerówkę lub wózek głęboki. Podwójne wózki są przeznaczone dla bliźniąt.
  • Skrętne koła - Skrętność kół pozwala na szybkie wykonywanie manewrów wózkiem. Warto jednak zadbać o to, aby wózek posiadał również specjalną blokadę, dzięki której w razie potrzeby zablokujemy kółka.
  • Liczba kół - Wózki z trzema kółkami są lżejsze i bardziej zwinne, po złożeniu zajmują mało miejsca. Nie są jednak tak stabilne jak tradycyjne czterokołowce.
  • Rodzaj opon - Drgania najlepiej amortyzują koła pompowane. Niestety, łatwo je przebić, szczególnie podczas jazdy po nieco bardziej wyboistym terenie. Alternatywą dla nich są więc koła piankowe - nieco gorzej tłumią drgania, jednak są zdecydowanie wytrzymalsze. Koła plastikowe nie zapewnią z kolei dziecku oczekiwanego komfortu jazdy.
  • Rodzaj stelaża - Stelaż krzyżakowy ma miękkie zawieszenie, dzięki któremu pozwala na kołysanie dziecka. Zajmuje jednak dość dużo miejsca i jest ciężki. Stelaż teleskopowy jest łatwy w przewożeniu i po złożeniu bez problemu postawimy go pod ścianą. Posiada również regulowaną rączkę, dzięki czemu wózek można dostosować do wzrostu prowadzącej go osoby. Niestety nie zapewnia zbyt dobrej amortyzacji.

Porównanie TOP 3

TOP 1

NazwaCamarelo Carera 2w14Baby RAPID GREYRoan Marita głęboki
Camarelo Carera 2w14Baby RAPID GREYRoan Marita głęboki
ProducentCamarelo4BabyRoan
Rodzajwózek wielofunkcyjnywózek spacerowywózek głęboki
Waga wózka9,4 kg8,1 kg15 kg
Rodzaj stelażateleskopowyteleskopowykrzyżakowy
Liczba kółczterokołowyczterokołowyczterokołowy
Rodzaj opongumowepiankowegumowe
Rodzaj kółaluminioweplastikowestalowe
Funkcja fotelikatakopcjonalnie
Skrętne kołanienienie
Wymiary po złożeniu35x95x60 cm29x92x50 cm
Średnia cena1324 zł420 zł1248 zł

Wózki dziecięce - ranking 2017

Wybór nie jest łatwy, dlatego staramy się dostarczyć Państwu jak najwięcej informacji.

LpFotoModelProducentRodzajLiczba
kół
Średnia cena
[zł]
Sklepy
1Camarelo Carera 2w1Camarelowózek wielofunkcyjnyczterokołowy1324
24Baby RAPID GREY4Babywózek spacerowyczterokołowy420
3Roan Marita głębokiRoanwózek głębokiczterokołowy1248
4Valco SNAP 4Valcowózek spacerowyczterokołowy1069
5Jane Carrera Aniversario  2160Janewózek spacerowyczterokołowy596
6Tutek GRANDER 2w1Tutekwózek głębokiczterokołowy1525
7Baby Design Lupo 2w1Baby Designwózek wielofunkcyjnyczterokołowy1534
8Babyzen YoyoBabyzenwózek spacerowyczterokołowy1654
9Baby Design DOTTY 3w1Baby Designwózek wielofunkcyjnyczterokołowy2117
10CoTo Baby Verona Wózek spacerowyCoTo Babywózek spacerowyczterokołowy479
11KinderKraft Moov Navy Wózek wielofunkcyjny 3w1KinderKraftWózek wielofunkcyjnyczterokołowy904
12Graco Mirage Plus NEON SANDGracowózek spacerowyczterokołowy404
13Adamex BARLETTA 2w1Adamexwózek wielofunkcyjnyczterokołowy1629
14Espiro Magic spacerowyEspirowózek spacerowyczterokołowy684
15KinderKraft Moov Wózek wielofunkcyjny 3w1 szaryKinderKraftWózek wielofunkcyjnyczterokołowy961
16Chicco Trio Activ3 3w1 DuneChiccowózek wielofunkcyjnytrójkołowy2149
17Baby Design WalkerBaby Designwózek spacerowyczterokołowy499
18CONECO COMODO 2w1CONECOwózek głębokiczterokołowy1349
19Joie Litetrax4Joiewózek spacerowyczterokołowy999
20Camarelo EosCamarelowózek spacerowyczterokołowy574

Jak wybrać?

Doskonały wózek powinien spełniać zarówno Twoje potrzeby jak i dziecka. Wózek powinien być bezpieczny, wygodny i zwrotny. Można wyróżnić trzy główne rodzaje: wózek głęboki, spacerowy i hybryda, czyli wózek uniwersalny.

W pierwszych miesiącach życia najbardziej przyda się wózek głęboki, szczególnie gdy dziecko urodzi się zimą. Taki wózek posłuży przez pierwsze 6-7 miesięcy życia dziecka. Wózek służy do wożenia dziecka w pozycji leżącej, z tego względu jest nieco cięższy niż pozostałe. Główną częścią jest gondola, wózki mają duże koła i stelaż. Przy zakupie zwróć uwagę na amortyzatory. Pobujaj wózkiem przy zakupie, sprawdź czy zbyt mocno się nie kołysze, jest stabilny i nie piszczy. To bardzo ważne by maluch nie odczuwał zbyt mocno wstrząsów na nierównej powierzchni, która ma dziury i wyboje. koła powinny mieć ponad 20 cm średnicy, najlepiej żeby były pompowane. Ciężar wózka takiego typu waha się średnio od 12 kg do 20 kg. W zasadzie im cięższy wózek tym jest bardziej stabilny, jednak może sprawiać kłopot ze względu za swój ciężar.

Wózek typu spacerówka posłuży dziecku nawet do kilku lat, w zależności od modelu. Jest to wózek w którym dziecko siedzi. Gdy dziecko nieco podrośnie warto zainwestować w dodatkowy wózek typu parasolka, jest on bardzo lekki i łatwo się składa. Taki wózek sprawdza się w sytuacjach gdy dziecko potrafi już samo chodzić, ale czasem bolą go nóżki przy dłuższym spacerze.

Wózek uniwersalny, inaczej hybryda to połączenie wózka spacerowego i głębokiego. Często są dostępne również w wersji 3 w 1, czyli dodatkowo zawierają fotelik samochodowy. Wózki tego typu zazwyczaj są wyposażone w spore koła, mocną ramę. Dość łatwo zamienić wózek głęboki w spacerówkę. Poza tym modele montowane na stelażu mają tę zaletę, że zawsze można dokupić dodatkowy element.

Wybór nie jest łatwy, ponieważ mamy wiele możliwości. Warto więc dokładnie przemyśleć jakie mamy potrzeby. Czy waga wózka nie będzie dla nas wielkim problemem, szczególnie gdy mieszkamy na 4 piętrze i np. nie ma windy? Przede wszystkim przy zakupie zwróćcie uwagę na to, by wózek lekko się prowadził, był zwrotny, miał miękkie zawieszenie i duże koła.