Warning: file_put_contents(../_logs/20170501_062006-CCBot/2.0.txt): failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in /home/kilobit/public_html/webranking.pl/public_html/admin/savelogs.php on line 36
Wózki dziecięce - ranking kwiecień 2017
» Wózki dziecięce

Wózki dziecięce

» Ranking popularności z dnia 26-04-2017

Na skróty: Porównanie Top 3 | Ranking Top 20 | Cechy szczególne | Jak wybrać? | Kupony rabatowe

W kategorii Wózki dziecięce największą popularnością cieszą się produkty firmy Adamex (udział 18,6%). Na kolejnych miejscach znalazły się firmy: Roan (15,1%) oraz Baby Design (14%). Średnia cena najpopularniejszych 20 produktów wynosi 1267 złotych.

Najpopularniejszy produkt to Camarelo Carera 2w1 CA-13 i kosztuje średnio 1432 zł. Jeśli nasz budżet jest istotny to najmniej zapłacimy za 4Baby RAPID GREY 380 zł (4. miejsce w rankingu popularności). Najdroższy jest z kolei Baby Design DOTTY 3w1 w średniej cenie 1799 zł (9. miejsce w rankingu). Natomiast w największej liczbie sklepów (24) jest oferowany Baby Design DOTTY 3w1 w cenie ok. 1799 zł.

Cechy szczególne produktów

Kupując wózki dziecięce bierzmy pod uwagę:

  • Rodzaj - Zamontowana w głębokim wózku gondola umożliwia komfortowe przewożenie dziecka w pozycji leżącej. Wózki tego typu mają zazwyczaj mocne koła i stelaż, są dość ciężkie. Spacerówka to wózek przeznaczony dla dziecka w wieku od kilku miesięcy do nawet 2 lat. Zapewnia komfortową jazdę w pozycji siedzącej, jest dość lekka, często składana. Wózki uniwersalne mają wymienne części, które pozwalają zamienić je w spacerówkę lub wózek głęboki. Podwójne wózki są przeznaczone dla bliźniąt.
  • Skrętne koła - Skrętność kół pozwala na szybkie wykonywanie manewrów wózkiem. Warto jednak zadbać o to, aby wózek posiadał również specjalną blokadę, dzięki której w razie potrzeby zablokujemy kółka.
  • Liczba kół - Wózki z trzema kółkami są lżejsze i bardziej zwinne, po złożeniu zajmują mało miejsca. Nie są jednak tak stabilne jak tradycyjne czterokołowce.
  • Rodzaj opon - Drgania najlepiej amortyzują koła pompowane. Niestety, łatwo je przebić, szczególnie podczas jazdy po nieco bardziej wyboistym terenie. Alternatywą dla nich są więc koła piankowe - nieco gorzej tłumią drgania, jednak są zdecydowanie wytrzymalsze. Koła plastikowe nie zapewnią z kolei dziecku oczekiwanego komfortu jazdy.
  • Rodzaj stelaża - Stelaż krzyżakowy ma miękkie zawieszenie, dzięki któremu pozwala na kołysanie dziecka. Zajmuje jednak dość dużo miejsca i jest ciężki. Stelaż teleskopowy jest łatwy w przewożeniu i po złożeniu bez problemu postawimy go pod ścianą. Posiada również regulowaną rączkę, dzięki czemu wózek można dostosować do wzrostu prowadzącej go osoby. Niestety nie zapewnia zbyt dobrej amortyzacji.

Porównanie TOP 3

TOP 1

NazwaCamarelo Carera 2w1 CA-13Roan Marita głębokiRoan Bass 2w1
Camarelo Carera 2w1 CA-13Roan Marita głębokiRoan Bass 2w1
ProducentCamareloRoanRoan
Rodzajwózek wielofunkcyjnywózek głębokiwózek wielofunkcyjny
Waga wózka9,4 kg15 kg13 kg
Rodzaj stelażateleskopowykrzyżakowyteleskopowy
Liczba kółczterokołowyczterokołowyczterokołowy
Rodzaj opongumowegumowegumowe
Rodzaj kółaluminiowestalowealuminiowe
Funkcja fotelikatakopcjonalnie
Skrętne kołanienienie
Wymiary po złożeniu35x95x60 cm81x60x33 cm
Średnia cena1432 zł1384 zł1599 zł

Wózki dziecięce - ranking 2017

Wybór nie jest łatwy, dlatego staramy się dostarczyć Państwu jak najwięcej informacji.

LpFotoModelProducentRodzajLiczba
kół
Średnia cena
[zł]
Sklepy
1Camarelo Carera 2w1 CA-13Camarelowózek wielofunkcyjnyczterokołowy1432
2Roan Marita głębokiRoanwózek głębokiczterokołowy1384
3Roan Bass 2w1Roanwózek wielofunkcyjnyczterokołowy1599
44Baby RAPID GREY4Babywózek spacerowyczterokołowy435
5Tutek GRANDER 2w1Tutekwózek głębokiczterokołowy1525
6Valco SNAP 4Valcowózek spacerowyczterokołowy1099
7El-Jot Giulietta głębokiEl-Jotwózek głębokiczterokołowy1099
8Babyzen Yoyo+Babyzenwózek spacerowyczterokołowy1754
9Baby Design DOTTY 3w1Baby Designwózek wielofunkcyjnyczterokołowy2102
10Jane Carrera Aniversario  2160Janewózek spacerowyczterokołowy641
11Roan Bass 3w1Roanwózek wielofunkcyjnyczterokołowy1699
12Joie Litetrax4Joiewózek spacerowyczterokołowy999
13KinderKraft Moov Wózek wielofunkcyjny 3w1 szaryKinderKraftWózek wielofunkcyjnyczterokołowy924
14Adamex PajeroAdamexwózek wielofunkcyjnyczterokołowy1379
15Riko Nano 2w1Rikowózek wielofunkcyjnyczterokołowy1379
16CONECO COMODO 2w1CONECOwózek głębokiczterokołowy1349
17KinderKraft Moov Navy Wózek wielofunkcyjny 3w1KinderKraftWózek wielofunkcyjnyczterokołowy916
18Camarelo Avenger 3w1Camarelowózek wielofunkcyjnyczterokołowy1669
19Bebetto Holland 3w1Bebettowózek wielofunkcyjnyczterokołowy1579
20Adamex BARLETTA 2w1Adamexwózek wielofunkcyjnyczterokołowy1629

Jak wybrać?

Doskonały wózek powinien spełniać zarówno Twoje potrzeby jak i dziecka. Wózek powinien być bezpieczny, wygodny i zwrotny. Można wyróżnić trzy główne rodzaje: wózek głęboki, spacerowy i hybryda, czyli wózek uniwersalny.

W pierwszych miesiącach życia najbardziej przyda się wózek głęboki, szczególnie gdy dziecko urodzi się zimą. Taki wózek posłuży przez pierwsze 6-7 miesięcy życia dziecka. Wózek służy do wożenia dziecka w pozycji leżącej, z tego względu jest nieco cięższy niż pozostałe. Główną częścią jest gondola, wózki mają duże koła i stelaż. Przy zakupie zwróć uwagę na amortyzatory. Pobujaj wózkiem przy zakupie, sprawdź czy zbyt mocno się nie kołysze, jest stabilny i nie piszczy. To bardzo ważne by maluch nie odczuwał zbyt mocno wstrząsów na nierównej powierzchni, która ma dziury i wyboje. koła powinny mieć ponad 20 cm średnicy, najlepiej żeby były pompowane. Ciężar wózka takiego typu waha się średnio od 12 kg do 20 kg. W zasadzie im cięższy wózek tym jest bardziej stabilny, jednak może sprawiać kłopot ze względu za swój ciężar.

Wózek typu spacerówka posłuży dziecku nawet do kilku lat, w zależności od modelu. Jest to wózek w którym dziecko siedzi. Gdy dziecko nieco podrośnie warto zainwestować w dodatkowy wózek typu parasolka, jest on bardzo lekki i łatwo się składa. Taki wózek sprawdza się w sytuacjach gdy dziecko potrafi już samo chodzić, ale czasem bolą go nóżki przy dłuższym spacerze.

Wózek uniwersalny, inaczej hybryda to połączenie wózka spacerowego i głębokiego. Często są dostępne również w wersji 3 w 1, czyli dodatkowo zawierają fotelik samochodowy. Wózki tego typu zazwyczaj są wyposażone w spore koła, mocną ramę. Dość łatwo zamienić wózek głęboki w spacerówkę. Poza tym modele montowane na stelażu mają tę zaletę, że zawsze można dokupić dodatkowy element.

Wybór nie jest łatwy, ponieważ mamy wiele możliwości. Warto więc dokładnie przemyśleć jakie mamy potrzeby. Czy waga wózka nie będzie dla nas wielkim problemem, szczególnie gdy mieszkamy na 4 piętrze i np. nie ma windy? Przede wszystkim przy zakupie zwróćcie uwagę na to, by wózek lekko się prowadził, był zwrotny, miał miękkie zawieszenie i duże koła.